Kırklareli Anadolu Lisesi öğrencileri 25 ve 26 Nisan’da kan bağışı projesinin ikincisini okul bahçesinde yapmaya hazırlanıyor

Kırklareli Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin geçen yıl ilkine imza attığı kan bağışı kampanyasının ikincisi, bu yıl 25 – 26 Nisan tarihlerinde okul bahçesinde tekrarlanacak.
Kan bağışının önemine değinen öğrenci ve ve öğretmenleri, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu makamında ziyaret etti. Projenin gördüğü ilgiden memnun olduklarını söyleyen öğrenciler “Geçen sene sosyal sorumluluk projesi olarak başladık.
Bu sene çıtayı daha da yukarı çıkarmak istiyoruz. Belediye başkanımız da bize destek oluyor” dedi.
 
“Onlarla gurur duyuyorum”
Ülke sorunlarına duyarlı velilerin evlatları için teknik direktör konumunda olduğunun altını çizen Mehmet Serdar Kesimoğlu ise “Velilerimiz çocuklarımızı yüreklendiriyor. Eli öpülesi öğretmenlerimiz onlara yol açıyor.
İnsan, vatan ve Atatürk sevgisini gençlerimize aşılayan öğretmenlerin gözlerinden öpüyorum. Kan bağışı savaşta ve barışta her durumda çok önemli.
Gençlerimiz yarın toplumun önünde önderlik edecekler. Yaşamın her alanında TGürk gencinin varlığını ortaya koyacaklar. Onlarla gurur duyuyorum ve göğsüm kabardı” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here