Birçok sektörde hizmet veren Sezer Cagala, 2023 hedefleri doğrultusunda yeni atılımlar içinde olduğunu ifade etti.

Petrol otomotiv, gayrimenkul gibi birçok sektörde hizmet veren sektörünün önde gelen isimlerinden ünlü iş adamı Sezer Cagala, 2017’nin durgun geçmesinin ardından 2018 itibarıyla ekonomik göstergelerin yeniden yükselişe geçeceğini ifade etti.

Genç nüfus ve üretim gücü sayesinde dünyanın en büyük 17. ekonomisi olan Türkiye’nin ilk 10’a gireceğini dile getiren Cagala “Enflasyon yakın zamanda tek haneli rakamlara girecek. İşsizlik oranları da her geçen yıl geri gidiyor. Bu bağlamda üretim ve dışa bağımlılığımız da azalıyor. İthalatımızın büyük kısmı ham madde alanında. Markalaşma ve üretim kalitesi açısından her geçen dönemde daha da ilerliyoruz. Ne terör ne de uluslararası ekonomik baskılar bu büyüme ve ilerlemeyi durduramaz” dedi.

AVM yapıp işletecek

Sürekli yeni yatırım çalışmaları içerisinde bir grup olduklarının altını çizen Sezer Cagala, “Eğitim, teknoloji, sağlık alanları her zaman önceliğimiz oldu. Bu alanlarda kazanç sağlamanın yanı sıra milletimize katkı sağlamak da önemli görevlerimizin başında geliyor.
Petrol, otomotiv ve gayrimenkul ana yatırım alanlarımız. Alışveriş merkezleri de ilgi alanımız içinde. Anadolu’nun potansiyeli yüksek şehirlerinde dünya markalarının sunulacağı alışveriş merkezleri yapmak ve bunları işletmek hedefindeyiz. Ankara’da inşaatı devam eden ilk AVM’mizi 2018 sonunda bitirip hizmete sokacağız. Bu konuda araştırmalarımız ve ortaklık görüşmelerimiz devam ediyor. Daha çok alanda yer almak ve istihdam sayısını arttırmak istiyoruz. Bizim için karlılık ön planda değil” diye konuştu.

Antalya’da otel yatırımı

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmin de özel ilgi alanları olduğunu bildiren Cagala “Antalya 12 ay turizmin aktif olduğu bir merkez. Öncelikle otel yatırımımızı bu bölgede yoğunlaştıracağız. Antalya’dan sonra diğer illerimizde de şehir merkezlerinde butik otel yatırımları düşünüyoruz. 10 yılda 2 bin yatak sayısına ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here