Nüfus ve yüzölçümü bakımından Manisa’nın en büyük ilçesi olan Yunusemre Belediyesi, Yolculuk Nereye ekibinin yeni durağı oldu. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yolculuk Nereye ekibine konuk oldu ve belediye çalışmalarından bahsetti.

ÇERÇİ: NÜFUSUMUZ HER YIL ARTIYOR

Son Büyükşehir yasasıyla birlikte Manisa’da oluşan 2 merkez ilçeden biri olduklarını belirten Çerçi, ” Yunusemre; nüfus ve yüzölçümü bakımından Manisa’nın en büyük ilçesi. 230 bin nüfuslu kent 65’i kırsal olmak üzere 89 mahalleden oluşuyor. Türkiye’nin 2. büyük organize sanayi bölgesi olan Manisa Organize Sanayi Bölgesi ile Celal Bayar Üniversitesi’nin 2 yerleşkesi ilçe sınırları içerisinde bulunuyor. Nüfusu her yıl yaklaşık 10 bin artan ilçe, Manisa’nın batıya açılan penceresi” ifadelerini kullandı.

DEV PROJELER BİZİ BEKLİYOR

Dev projelerle adlarından söz ettirdiklerini söyleyen Çerçi, “Yunusemre Belediyesi’nin Başbakanlık TOKİ ile birlikte hayata geçirdiği 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nde 1101 konutluk ilk etap tamamlanma aşamasında. Yaklaşık 1600 konuttan oluşan 2. etapta da bloklar hızla yükseliyor. Yine kent meydanının oluşturulacağı, 4 mahallede hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinde de planlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderildi” diye konuştu.

Başkan Dr. Mehmet Çerçi ayrıca; Mesir Tabiat Parkı 2.Etap Projesi, Ortaköy Gölet Projesi, Hanım Lokalleri, Yunusemre Belediyespor, Sosyal Yardım Projeleri ve Kırsal Kalkınma projelerinden de bahsetti.

Yapımcılığını Serdal Kara’nın yaptığı Yolculuk Nereye programı her Cumartesi 15.00’te Showtürk ekranlarında…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here